Logo Erfgooiers

Project Erasmus+ in Ierland (update)

Dit jaar hebben wij op het Erfgooiers College een bijzonder internationaal project, “Sports for one goal: the inclusion of all students”. Dit project wordt gesteund door Erasmus+, het subsidieprogramma van de Europese Unie voor onderwijs, training, jeugd en sport. Dit unieke project is voor onze leerlingen een ‘once in a lifetime’-kans om ervaringen op te doen met leeftijdgenoten uit Frankrijk en Ierland. Dit project bevordert de integratie van alle studenten, ongeacht geslacht, sociale achtergrond en taal, cultuur en gewoontes.

Van maandag 8 april tot en met vrijdag 12 april a.s. zijn we met de volledige internationale groep aanwezig in Ierland.

Fotoreportage dag 1: maandag 8 april

 • Vliegen vanaf Schiphol
 • Tour met een gids door Galway
 • Eten bij Papa Rich

Fotoreportage dag 2: dinsdag 9 april

Warm welkom in Kinvara Seamount College
 • Vandaag gingen de leerlingen voor de eerste keer naar Seamount College in Kinvara, we werden door de hele school verwelkomt
 • Daarna gingen we naar Doolin om de Ferry te pakken naar de eiland Inis Oírr ( het kleinste eiland behorend bij de drie Araeilanden ten westen van de kust van Ierland)
 • Inis Oírr Fietstoch met opdracht (met o.a. 10th century church & the Passy from the Shore)
 • Samen hebben we Gaelic Hurling
 • Terug met de ferry hebben een tour gedaan bij de Cliff of Moher, gelegen in het graafschap Clare in Ierland, behoort tot de hoogste klifkusten van Europa. De kliffen bestaan uit kalkstenen en strekken zich uit over een lengte van acht kilometer aan de Ierse westkust, tussen de dorpen Doolin en Liscannor. De kliffen grenzen aan de Burren
 • Om 20:00 uur was er diner bij The Oslo

Fotoreportage dag 3: woensdag 10 april

Kookles
Ierse muziek
Ierse dans
Ierse dans
Ierse muziek
 • We hebben vandaag een speech van de directeur gehad en ze heeft de Nederlandse vlag naast de Ierse vlag laten hijsen
 • We hebben kookles gehad, waarbij onze leerlingen werden begeleid door een docent en 6 Ierse leerlingen
 • Even pauze buiten en natuurlijk sporten
 • We hebben geluncht bij Hotel Merriman
 • Ierse muziek en dansles
 • Tour door Kinvara
 • Teamspelletjes
 • Dunguaire Castle met banquet

Fotoreportage dag 4: donderdag 11 april

 • In de ochtend hebben we Hurling en softball gedaan
 • We zijn vertrokken naar The Burren. The Burren is een van de zes nationale parken van Ierland. Opvallend genoeg is het rotsige landschap zeer vruchtbaar en komen er veel planten uit verschillende biotopen voor. Verder is The Burren rijk aan archeologische monumenten, met name de Poulnabrone Dolmen trekt veel bezoekers. Dit grafmonument uit het Neolithicum is in de jaren tachtig van de twintigste eeuw afgegraven. Daarbij is aangetoond dat het monument diende als graf voor ten minste 33 personen
 • Na de lunch zijn we weer gaan sporten, deze keer in de Pure Skill complex Indoor in Galway
 • Wij hebben de dag afgesloten met een “fancy dinner” in Stalhill hotel
terug naar nieuws